Back to All Events

Простори-привиди

  • Хащі вул. Петрівська, 34 Київ Україна (map)

Міста сповнені руїнами, просторами-привидами. Це простори для переосмислення, переозначення, перепривласнення художни_цями, дослідни_цями, активіст_ками. Це простори для захоплення, перебудови, знищення владою, капіталом. Містян_ки зазвичай проходять повз.

Кураторка програми: Лена Сирбу

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських)

Як дістатися ХащівКарта: Настя Теор

Як дістатися Хащів

Карта: Настя Теор

_Béton Amer_04_1.jpg

ГІРКИЙ БЕТОН

Клое Сімонен, Марго Ланкон

Швейцарія, Греція / 2019, 16 хв

На світанку група друзів зустрічається на даху школи в Афінах. Це їхній ритуал. З даху відкривається вид на місто, це місце є символічним, і воно буде їхнім до наступного ранку. Фільм розповідає історію групи підлітків, що блукають периферією. Вони перетнуть місце, яке перебуває під наглядом: Еллінікон. Протягом шести десятиліть Еллінікон був єдиним аеропортом в Афінах, і він також був інфраструктурним об'єктом Олімпійських ігор. Відтоді бур’янами поросли руїни спортивних споруд. Наче закарбовані, усі знаки його минулого досі вписані в Еллінікон. Перед тим, як майданчик буде знесений і трансформований, перш ніж його пам'ять зникне, молоді люди вирішують туди потрапити.

%22CONCRETE FORMS OF RESISTANCE %22 Nick Jordan.jpg

БЕТОННІ ФОРМИ ОПОРУ

Нік Джордан

Ліван, Велика Британія / 2019, 27 хв

Фокусом документального фільму «Бетонні форми опору» є закинута «Постійна міжнародна виставка», яку спроектовав бразильський архітектор Оскар Німейєр у ліванському місті Тріполі. Фільм досліджує багатошарові теми прогресу й кризи, матеріалу й пам’яті, а також протиставляє утопічне бачення першопочаткових планів реаліям релігійного конфлікту, регіональної нестабільності та зростаючої нерівності.

A+Passage+2.jpg

ПЕРЕХІД

Фелікс Кальменсон, Рузбех Ахбарі

Вірменія / 2019, 17 хв

«Перехід» — це фільм, що торкається політичної економіки та соціальної екології прикордонних інфраструктур Південної Вірменії. Зосереджуючись на двох важливих подіях, що ілюструють головні політичні зміни в регіоні, «Перехід» спостерігає, як процеси стрімкої мілітаризації та неолібералізації видозмінюють кордони. Ці дві події — нещодавнє знищення історичної Залізниці Єреван-Баку та майбутнє створення індустріальної вільної економічної зони (ВЕЗ), запланованої на місці знищеної залізничної інфраструктури. Фільм склеює докупи суперечливі місця регіону, зокрема занедбаний аеропорт Мегрі, побудовану у радянські часи робочу шахту з видобутку міді та молібдену, церкву 16-го століття, занедбані вокзали Карчівана та Мегрі та занедбаний залізничний тунель, що з'єднував геополітичні кордони Нахічевані та Вірменії.

%22WE WAITED UNTIL NIGHTFALL %22.jpg

МИ ЧЕКАЛИ, ДОКИ НАСТАНЕ НІЧ

Венді В. Муніз, Ґільєрмо Зуейн

Домініканська Республіка / 2019, 18 хв

«Ми чекали, доки настане ніч» мандрує переоблаштованими кінотеатрами через химерні зображення та звуки і простежує практики приналежності, що уречевлюються в залишках кінотеатрів.

КОНКРЕТНИЙ І НЕЯСНИЙ.jpg
 

КОНКРЕТНИЙ І НЕЯСНИЙ

Лєра Мальченко, Олександр Ганц

Україна / 2019, 31 хв

У центрі Дніпра протягом 50 років існує покинутий готель ПАРУС. Він мав стати символом грандіозності Дніпропетровська, як батьківщини радянського вождя Леоніда Брежнєва. Але готель так ніколи і не був відкритий — його зведення зупинилося напередодні розпаду Радянського Союзу.

Починаючи з 2000 року, ПАРУС зображають як завершену будівлю на календарях, у мемах, в арт-проектах і візуалізаціях. Для багатьох дніпрян це вже символ міста, не зважаючи на те, що він недобудований.

"конкретний і неясний" досліджує різноманіття інтерпретацій готелю ПАРУС у різних аналогових та цифрових медіумах, і намагається задокументувати стан цього collective dreaming.