"Кейс-стаді фільму «Райдужна вечірка»: від пітчингу на фестивалі у Каннах до фінансування та міжнародної копродукції. Особливості роботи з молодими
акторами та методи досягнення правдоподібної акторської гри у фільмі, який торкається складної, але важливої теми."

20 квітня

12:00

Ева Сіґурдардоттір (Ісландія)

Ева Сіґурдардоттір – це кінопродюсер, яка була номінована на премію «BAFTA» і наразі живе між Рейк'явіком та Лондоном. У 2008 році Ева з відзнакою закінчила відділення телевиробництва в Університеті Вестмінстера в м. Лондон. На даний момент Ева працює як кінопродюсер в Ісландії та Великобританії у своїй компанії «Askja Films», а також у компанії «Netop Films» у якості продюсера та менеджера проектів. Одним із її проектів на «Netop Films» стало продюсування повнометражного фільму «Барани» Ґрімура Хаконарсона. ЇЇ остання режисерська робота «Райдужна веселка» нещодавно отримала нагороду за найкращий короткометражний фільм від Ісландської Кіноакадемії ( «Едда»).
У рамках кіношколи Ева проведе кейс-стаді фільму «Райдужна вечірка» і поговорить про усі етапи, які вона пройшла протягом роботи над стрічкою: від пітчингу на фестивалі у Каннах до фінансування та міжнародної копродукції. Вона також висвітлить особливості роботи з молодими акторами та методи досягнення правдоподібної акторської гри у фільмі, який торкається складної, але важливої теми. Наприкінці воркшопу Ева поділиться своїм досвідом зйомок та роботи з різними знімальними групами в Ісландії, а також розповість про умови та можливості для кінематографу, які існують в її рідній країні.


Нюанси роботи з акторами над озвученням анімаційного фільму.

20 квітня

14:00

Світлана Разгуляєва (Росія)

Народилась у 1982 році у селищі Малоюганський у Сургутському районі. Закінчила художню школу ім. Л.А. Горда у місті Сургут у 1999 році (майстерня І.А.Зіміної). Отримала середню спеціальну освіту за фахом художник-реставратор творів станкового олійного та темперного живопису у Художньо-реставраційному училищі у м.Суздаль (майстерня А.А.Комарова) у 2004 році. За порадою гарних людей вступила у коледж при ВДІКу і закінчила його у 2008 році (майстерня художників-аніматорів С.М.Соколова). У ВДІК потрапила лише з п’ятої спроби, на факультет режисури, а не художнього мистецтва (у 2007 році).

Лекція Світлани будуватиметься навколо її фільму-учасника Берлінале "Почему банан огрызается" та інших анімаційних робіт режисерки; ми поговоримо про те, як спостереження з життя потрапляють в кіно, про працю над проектом від задуму до втілення, а також про роботу з акторами над озвучуванням анімаційного фільму і вибір анімації як найкращого виразника метафоричних ідей.
Мова російська без перекладу.


"Від короткометражного кіно до повнометражного". Процес перетворення ідеї короткометражної стрічки на проект повнометражного фільму.

21 квітня

12:00

Альбан Менш (Франція)

Режисер та монтажер Альбан Менш має ступінь магістра в галузях кіно та економіки. У 2003 році він заснував продакшн-компанію «Callipolis Films». У 2004 році він створив свій перший короткометражний фільм «Рожева кімната» (взяв участь на 26 фестивалях та отримав 7 нагород), слідом за яким зняв стрічки «Валеріан» 2006 році (була показана на 25 фестивалях та отримала 3 нагороди) та «Вільям раз, Вільям два» у 2007 році, в якій зіграли актори Дені Лаван та Жак Боннаффе і яка була номінована на нагороду «Сезар» у 2010 році. Свій останній короткометражний фільм «Режисер фільму» він зняв у 2012 році. Наразі він працює над своєю першою повнометражною стрічкою, яка є адаптацією його власного фільму «Вільям раз, Вільям два» та над проектом телепрограми «INTERZONE». Під час воркшопу «Від короткометражного кіно до повнометражного» Альбан розповість про процес перетворення ідеї короткометражної стрічки на проект повнометражного фільму.


«Кіно не має кордонів». Робота з усіма плівковими форматами (Супер8, 18 та 35 мм), а також цифрова зйомка; межі між жанрами кінематографу, від кінопоеми до художнього фільму та документального есе; способи подачі кіно для публіки у контексті сучасного португальського кіно.

21 квітня

14:00

Родріго Арейас (Португалія)

Родріго Арейас закінчив відділення аудіо-візуальних мистецтв у школі мистецтв зі спеціальності «візуальне мистецтво». Він навчався на режисера у школі мистецтв «Тіш» при Нью-Йоркському університеті та брав участь у програмі «Eurodoc». Кар’єру продюсера він розпочав у 2001 році і з того часу випустив понад 70 короткометражних, повнометражних та документальних фільмів. Він був продюсером фільмів таких визнаних майстрів, як Едгар Пера, Жуан Каніжу та Ф.Ж. Оссанг. У конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах відбулася прем’єра його другого художнього фільму «Estrada de Palha» («Соломяний шлях»), який отримав почесну відзнаку журі. Родріго Арейас також був відповідальним за секцію кіновиробництва під час заходів у місті Гімарайнш у 2012, коли воно брало участь у програмі «Культурна столиця Європи», до якої були також залучені такі режисери, як Жан-Люк Годар, Акі Каурісмякі, Пітер Гріневей, Мануель де Олівейра, Педру Кошта та Віктор Ерісе.

Під час своєї лекції «Кіно не має кордонів» Родріго покаже свої 4 короткометражні фільми, серед яких чорно-біла стрічка «Corrente» («Струм»), відзнята на 16-мм плівку, змонтована вручну на обладнанні Steenbeck, а також знятий на 35-мм плівку фільм «Cinema» («Кіно»), дія якого відбувається в кінотеатрі рідного міста Родріго. Цей фільм-кінопоема має лише одного актора - Акасіу ді Альмейда, який є найвидатнішим оператором-постановником в історії португальського кінематографу. Від Мануеля де Олівейра до Жуана Сезара Монтейру або Педро Коста… вже у віці і без роботи.

Після кожного фільму Родріго відповідатиме на питання аудиторії, а також поділиться досвідом про особливості роботи режисера і продюсера, пошуки фінансування та інформацією про випуск фільмів у прокат, роботою з плівковими форматами (Супер8, 18 та 35 мм), а також цифрову зйомку та межі між жанрами кінематографу, від кінопоеми до художнього фільму та документального есе.


Створення анімаційного фільму без розкадрування за допомогою технології «захоплення руху», використовуючи справжніх акторів та їхню гру як основну базу для подальшого створення стрічки; особливості безпосереднього запису рухів, налаштування, освітлення , спеціальних ефектів та фінального композитингу.

22 квітня

12:00

Ян Бюлтил (Бельгія)

Протягом 16 років Ян Бюлтел знімав та продюсував переважно рекламні ролики для власної продакшн-компанії ‘Pix & Motion’, що принесло йому міжнародне визнання та численні нагороди. Після 2000 року Ян пішов з реклами заради творчої роботи в театральних та танцювальних компаніях. Він став сценаристом, дизайнером та режисером фільму «Звіропорт» - анімаційного серіалу для дітей, який вийшов на каналах «TF1» та «Ketnet» і який придбали кілька інших європейських каналів. «CAFARD» - це його перший повнометражний анімаційний фільм. Під час воркшопу Ян розповість про створення анімаційного фільму без розкадрування за допомогою технології «захоплення руху», використовуючи справжніх акторів та їхню гру як основну базу для подальшого створення стрічки. Він висвітлить особливості безпосереднього запису рухів, налаштування, освітлення , спеціальних ефектів та фінального композитингу.
Цей воркшоп орієнтований переважно на людей, які вивчають або займаються анімацією. Однак він є відкритим для усіх зацікавлених слухачів. До лекції рекомендовано відвідати показ фільму «CAFARD», який о 10:00 передуватиме подальшій лекції о 12:00.


Ідентичність кіно країни після розпаду імперії на прикладі Боснії і Герцеговини.

22 квітня

14:00

Нермін Хамзаґіч (Боснія і Герцеговина)

Нермін Хамзаґіч (нар. у 1986 р.) закінчив Академію театральних мистецтв у м. Сараєво, в якій він наразі викладає. Його документальний фільм “Мрійники” брав участь у 15-му Сараєвському кінофестивалі та Кінофестивалі у Чикаго у 2010 році, і був номінований на премію “Silver Eye Award” на “East Silver Market” у Празі. Він також зняв дві документальні роботи для телекомпанії “Al Jazeera” - “Робота мрії” та “Відмінено”. Нермін асистував Аїді Беґіч у роботі над документальною стрічкою “Діти” у 2010 році. Нещодавно він зняв короткометражний фільм “Пошкоджений товар” (який отримав спеціальну відзнаку на Сараєвському кінофестивалі у 2015 році) і був першим асистентом режисера Даніса Тановіча під час роботи над фільмом “Смерть у Сараєво” (Гран-Прі на Берлінале у 2016 році).

"Ідентичність кіно країни після розпаду імперії на прикладі Боснії і Герцеговини" - в такому керунку відбудеться розмова з Нерміном у Кіношколі, під час якої ми обговоримо, як рефлектують над минулим і відображають теперішнє боснійські кінематографісти та як працює кіноіндустрія маленької мультиконфесійної і тримовної екс-югославської держави на прикладі фільмів Нерміна Хамзаґіча і не тільки.


«З камерою «Bolex» до Афганістану». Труднощі фінансування зйомок у небезпечній місцевості, підтримка мотивації та гарантування безпеки знімальної команди та процес перетворення документального кіно на доку-фікшн.

23 квітня

10:00

Пітер-Ян де Пю (Бельгія)

Пітер-Ян де Пю (нар. 1982 р.) закінчив школу візуальних мистецтв «RITS», де його дипломною роботою став короткометражний фільм «О». Це креативна документальна стрічка про пошуки води у побудованому на лініях та лінійних структурах суспільстві. Фільм був частково знятий у районі Амазонки в Бразилії у період потужної посухи. Окрім цього, він знімав рекламні ролики у перервах між роботою над своїм першим повнометражним документальним фільмом "Країна просвітлених". Робота над стрічкою тривала більше 7 років і вона була знята на 16-міліметрову плівку у понівеченому війною Афганістані. Робота була показана на фестивалях у Роттердамі та Санденсі, на останньому отримала нагороду за найкращу операторську роботу.
«З камерою «Bolex» до Афганістану» - так називається лекція Пітера-Яна, впродовж якої він розповість про труднощі фінансування зйомок у небезпечній місцевості, а також про те, як підтримувати мотивацію та гарантувати безпеку знімальної команди та процес перетворення документального кіно на доку-фікшн.


Написання музики для кіно: співпраця з режисером, еволюція музики у процесі її написання, етика, страх та тривоги композитора.

23 квітня

12:00

Крістофер Уорд (Великобританія)

Композитор Крістофер Уорд живе у Лондоні і спеціалізується на класичній та акустичній блюзових гітарах та грі буґі-вуґі на фортепіано. Він дуже радий нагоді відвідати KISFF та поділитись своїм досвідом створення музики для кіно. Воркшоп "Написання музики для кіно та креативність у зоні комфорту"; буде побудовано на темах створення кіно та написання музики як квінтесенції творчого процесу між митцями. Він розповість про працю над створення музики для фільму та співпрацю із режисерською командою, а також розгляне аспекти креативності, які є частиною внутрішнього світу людини та виходять за межі світу безпосередньо музики та кіно.


Поняття акторської "правди": її помилкові трактування та межі. Тренінг з акторських вправ.

24 квітня

11:00

Матеуш Нендза (Польща)

Матеуш Нендза - молодий польський актор театру та кіно, автор незалежних театральних проектів, серед яких моновистава "Stand Up Tragedy" за власним сценарієм, "Krainer" за твором "Verstörung" Томаса Бернхарда, "Ісус Христос Спаситель" за текстами Клауса Кінскі. Матеуш закінчив Театральну Академію ім. Александра Зельверовіча в Варшаві, де був учнем видатного Кшиштофа Майхжака.

Воркшоп "Поняття акторської "правди": її помилкові трактування та її межі" призначений для акторів, а також для режисерів, які мають досвід роботи з акторами, як з професійними, так і зі студентами.
Під час першої години воркшопу буде переглянуто і проаналізовано сцени з фільмів Five Easy Pieces (Bob Rafelson), Elsker Dig For Evigt (Susanne Bier), Bad Lieutenant (Abel Ferrara), після цього відбудеться тренінг з акторських вправ.
Максимальна кількість учасників тренінгу - 12 людей. Мова - польська з перекладом на українську.


Кейс-стаді фільмів "Симфонія №42" та "Любов" (фінансування та робота над стрічкою)

24 квітня

13:00

Река Бучі (Угорщина)

Угорська незалежна режисерка анімаційного кіно Река Бучі народилась у 1988 році. З 2008 по 2013 роки вона навчалась на відділенні анімації в Університеті мистецтва та дизайну Мохой-Надя у Будапешті. Її дипломна стрічка «Симфонія №42» була відібрана до офіційного короткометражного конкурсу "Берлінале", "Санденс"; у 2015 році та потрапила у короткий список номінантів на 87-ий Оскар. З 2011 по 2012 роки Река відвідувала тренінгову програму цифрового кіновиробництва «Essemble». У 2013-2014 роках вона брала участь у воркшопі «Анімація без кордонів».

Река презентує кейс-стаді свого останнього фільму «Любов», який вона створила під час участі у програмі резиденцій «Open Workshop» у Данії, та докладно розкаже про деталі фінансування та виробництва фільму. Усім охочим відвідати майстер-клас Петера Бенжаміна Лукача наполегливо рекомендуємо спершу прослухати цей одногодинний воркшоп.


Звуковий дизайн та пост-продакшн.

24 квітня

14:00

Петер Бенжамін Лукач (Угорщина)

Петер Бенжамін Лукач (Угорщина) вивчав кінематограф та англійську мову у Будапештському університеті імені Лоранда Етвеша, протягом року проходив професійне стажування "HAESF" у студії звукозапису у Нью-Йорку. Після повернення у 2008 року він працює у галузі звукового пост-продакшину короткометражного кіно, документальних та анімаційних стрічок, арт-проектів. «Звуковий дизайн та звуковий пост-продакшн» - це двогодинний майстер-клас, протягом якого Петер говоритиме про звук у кіно та анімації на прикладі короткометражних робіт Реки Бучі.